Jakie lampy led do toaletki? Spraw, aby toaletka do makijażu była funkcjonalna i piękna jednocześnie

Jeśli zastanawiasz się nad oświetleniem led toaletki to bardzo dobrze trafiłeś - podpowiemy jakie rozwiązania możesz wybrać. Lampy led do toaletki to doskonały wybór, tym bardziej, że występują w wielu możliwościach aranżacyjnych. Z praktycznej strony, oświetlenie led toaletki to energooszczędność, wydajność świetlna i wysokie parametry świecenia, a z wizualnej oraz dekoracyjnej strony, to szeroka gama wyboru opraw świetlnych i duże możliwości estetyczne. Toaletka do makijażu to miejsce precyzyjnych działań, dużej dokładności w wykonywanych czynnościach, stąd wymagana jest dobra jasność i właściwe ukierunkowanie źródła światła led.

Lampki do toaletki - jaka barwa światła będzie najlepsza?

Makijaż wymaga światła dziennego, wówczas bowiem kolorystyka widziana oczyma jest najbardziej wiarygodna i zgodna z rzeczywistością. Jednym słowem światło dzienne nie przekłamuje. Najlepsze do toaletki będą lampy led imitujące światło najbardziej zbliżone do dziennego. Powinniśmy więc zdecydować się na żarówki o neutralnej lub chłodnej barwie w przedziale 5000-6500K. Ważny jest również współczynnik oddawania realności barw tzw. Ra. Lampy led do toaletki powinny mieć ów wskaźnik co najmniej na poziomie 80%.

W takim oświetleniu nasza skóra prezentuje się jak najbardziej naturalnie. Dodatkowo kolorystyka kosmetyków wygląda dokładnie tak, jak będzie prezentować się później, już po wyjściu z gotowym makijażem na zewnątrz.

Jak właściwie umiejscowić lampki do toaletki? Podstawowe zasady w tym zakresie

Na początek pamiętajmy o tym, aby toaletka umiejscowiona była zawsze tyłem do okna i światła dziennego. Lampy led do toaletki powinny znajdować się na wysokości twarzy osoby siedzącej przed lustrem. Jest to zwyczajowo wysokość mniej więcej 110-120 cm od podłogi. Pamiętajmy, że górne oświetlenie nad toaletką nie jest dobrym rozwiązaniem, nie doświetli wystarczająco twarzy osoby malującej się, nie zda w tym zakresie egzaminu. Najczęściej lampy led do toaletki lokuje się wokół lustra, albo po jego obu bokach - równolegle. Odległość pomiędzy lampami led w toaletce po obu stronach powinna wynosić co najmniej 75 cm.

Lampy led do toaletki - kilka propozycji i aranżacji

Sprawdzone oświetlenie led toaletki to m.in. następujące propozycje:

- gotowe lustro z wbudowanym oświetleniem typu led;

- listwa z żarówkami led;

- taśma led;

- kinkiety ledowe. W przypadku kinkietów ledowych możliwości dekoracji kącika makijażu są naprawdę duże. Możemy - dla przykładu - wybrać nowoczesne kinkiety z odkrytymi żarówkami, albo kinkiety z kryształkami, w glamour stylu.

Lampa led pierścieniowa - nowoczesne i designerskie oświetlenie toaletki

Coraz popularniejsze stają się przenośne lampki led pierścieniowe. Korzystają z nich blogerki oraz profesjonalne makijażystki. Sprawdzą się zwłaszcza w sytuacji, gdy toaletka jest nieduża i kącik do makijażu naprawdę niewielkich rozmiarów. Z lampą pierścieniową led na toaletce zrobisz również fantastyczne selfie o każdej porze dnia.

Zobacz także: