Oświetlenie led do namiotu

Lampa led do namiotu, czyli jak zadbać o oświetlenie podczas biwakowania

Namiot i kamping to coraz chętniej wybierane formy wypoczynku. Wraz z ich popularnością wzrasta zainteresowanie oświetleniem dedykowanym dla tej formy wypoczynku. Lampa led do namiotu to obowiązkowe wyposażenie każdego namiotu, bowiem bez niej nie bylibyśmy w stanie komfortowo i bezpiecznie funkcjonować pod namiotem. Lampa led do namiotu spełnia kilka funkcji. Nie tylko rozświetla namiot, ale także oświetli przestrzeń w plenerze, przyda się podczas pieszych wycieczek, wędkowania, czy w sytuacjach awaryjnych. Dobre, bezawaryjne, solidne i wytrzymałe oświetlenie podczas biwakowania pod namiotem to gwarancja naszego bezpieczeństwa.

Dlaczego warto postawić na technologię led w oświetleniu do namiotu?

Lampa led do namiotu to po pierwsze energooszczędność i duża wydajność świetlna. Ledowe światło jest jasne i nie emituje ciepła. Jest bezpieczne dla otoczenia. Dodatkowo cechuje się długą żywotnością świecenia, nie zawiedzie nas w najtrudniejszych sytuacjach. Odporne jest na mnogość włączeń/wyłączeń, nie migota, a także rozbłyska pełną mocą od razu po włączeniu. Technologia led daje nam wiele możliwości dodatkowych i obecnie jest najlepszą z możliwych i dostępnych technologii oświetlenia.

Jaką wybrać lampę led do namiotu?

Na rynku dostępny jest spory asortyment lamp funkcjonalnych, dedykowanych wprost dla potrzeb namiotu, kampingu i biwakowania.

Bardzo dobrym rozwiązaniem do namiotu jest latarnia kempingowa led. Jest to mocna lampa (np.: z maksymalną mocą 1000 lumenów), z regulowaną jasnością. Dodatkowo lampy te są wodoodporne, posiadają wysoką klasę ochrony IP. Dzięki temu odporne są na bryzgi wody, ulewy itp.

Tak jak wspomnieliśmy lampy led do namiotu mogą mieć kilka trybów pracy i regulacji jasności, można również wybierać barwę temperaturową. Konstrukcja lampy kempingowej led to zazwyczaj możliwość jej bezpiecznego postawienia na podłożu, albo zawieszenia np.: na ścianie, na drzewie itp. Wyposażona jest w tym celu w odpowiedni haczyk, uchwyty.

Do wyboru mamy także latarnie kampingowe led, które są przenośną lampką, ładowalną, często w ciekawej retro stylistyce, np.: imitującej lampę naftową. Uprzyjemnią każdą chwilę wędrówek i biwakowania.

Lampa solarne led do namiotu – doskonałe, ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie

Doskonałym pomysłem na funkcjonalne oświetlenie led do namiotu jest solarna lampa kampingowa. Jest to lampa ładowana przez USB, bateriami alkaicznymi, ale także można ją wystawić na działanie światła słonecznego. Dzięki temu solarną lampę możemy naładować (1-2 godziny) nawet jeśli zgubimy przewód USB czy wyczerpiemy baterię. Lampa solarna potrafi świecić nieprzerwanie nawet ponad 10 godzin przy pełnym jej naładowaniu.

Zalety lamp led do namiotu – krótkie podsumowanie

Lampy led do namiotu to więc kilka atutów przemawiających za ich użyciem podczas wakacyjnego biwakowania. Są nimi:

- kilka możliwości ładowania;

- jasne i mocne światło, z możliwością regulacji;

- wysoka jakość tworzywa ABS, wytrzymałość lampy na trudne warunki atmosferyczne;

- wodoszczelność;

- kompaktowe rozmiary i niewielka waga, możliwość szybkiego złożenia;

- opcja podwieszenia lampy.

Zobacz również: