Jakie światło na zewnątrz ciepłe czy zimne?

Oświetlenie ledowe jest coraz chętniej wybierane, na zewnątrz. Jest ono energooszczędne, co jest mocnym argumentem przemawiającym za wyborem technologii led. Poza mocą świecenia oraz rodzajem opraw świetlnych musimy zdecydować się na konkretną barwę temperaturową światła białego. Oznaczone są one w następujący sposób:

• Barwy zimne – 4600 – 6500 [K]

• Barwa neutralna – 3300 – 4500 [K]

• Barwy ciepłe – 2700 – 3200 [K]

Najbardziej bezpiecznym wyborem jest barwa neutralna, która z pewnością wkomponuje się w każdą przestrzeń. Jest to barwa najbardziej zbliżona do światła naturalnego, światła dziennego. Barwa ciepła często z kolei kojarzona jest z żółtawym odcieniem, zimna z kolei ze światłem białym przechodzącym w niebieską dominację.

Jaka więc barwa światła ledowego do oświetlenia samego domu z zewnątrz i jego elewacji?

W tym zakresie decydującym jest sam styl domu i kolor jego elewacji. Nowoczesne domy dobrze wyglądają doświetlone barwą chłodniejszą bądź naturalną. Podkreśla to ich architekturę, nowoczesność i surowość stylu.

Dom klasyczny z elewacją w odcieniach beżów i żółcieni dobrze wygląda w świetle ciepłym, zarówno za dnia jak i w nocy.

Barwę neutralną wybierz, jeśli nie masz pewności co do dwóch pierwszych, jest naprawdę bezpiecznym i uniwersalnym wyborem.

Jaka barwa do oświetlenia led ogrodu?

W przypadku samego ogrodu i jego ścieżek, alejek oraz roślinności warto postawić na barwę neutralną, z możliwością regulacji natężenia świecenia. Najlepiej oddaje ona piękno roślinności i innych elementów aranżacji ogrodu.

Przeczytaj także inne wpisy oraz zobacz produkty: