Lampy ledowe na baterie – szybki sposób na doświetlenie określonej przestrzeni

Lampy ledowe na baterie to prosta konstrukcja i jeszcze prostszy i szybki ich montaż. Dzięki temu cechuje je duża praktyczność i możliwości wykorzystana. W przypadku oświetlenia led na baterie nie potrzebujemy dostępu do sieci elektrycznej, co daje możliwość montażu w miejscach z utrudnionym dostępem do elektryki lub tam gdzie okablowanie nie jest pożądane i wyglądałoby nieestetycznie.

Jak przebiega montaż oświetlenia led na baterie?

Lampki ledowe na baterie charakteryzują się bardzo łatwym montażem: nie potrzebujemy do niego żadnego okablowania, ani dodatkowego zasilania – jak wspomnieliśmy powyżej. Zasilane są one bateriami AA (najczęściej w ilości 3 sztuk) i stąd czerpią energię. Możemy je w szybki sposób przymocować do określonej powierzchni za pomocą taśmy samoprzylepnej, magnesu bądź na haczyku. Mogą być montowane na powierzchni ściany, na suficie czy na powierzchni meblowej. Dostępne są lampy led okrągłe na baterie lub w formie podłużnych listew – typowo pod szafkowych, do garderoby. Występują w rożnej kolorystyce oprawy. Najczęściej są uniwersalne białe, możemy też zakupić w oprawie srebrnej czy czarnej.

Zalety oświetlenia led na baterie. Gdzie znajduje zastosowanie?

Oświetlenie led na baterie znajdzie zastosowanie praktycznie wszędzie. Możemy wykorzystać je w kuchni doświetlając blat roboczy, w garderobie, w szafie i w innych wnękach, we wnętrzach półek czy szuflad. Nadają się również na korytarz, do łazienki, do warsztatu, do podręcznej spiżarki, komórki,kotłowni, czy garażu.

To najprostszy sposób na doświetlenie, które może ułatwić codzienne funkcjonowanie poprzez np.delikatne światło oświetlające szafy, półki, szuflad ,itp.

Główne zalety lampek led na baterię to przede wszystkim:

  • Prosty montaż;
  • Praktyczność;
  • Duża jasność świecenia;
  • Zazwyczaj możliwość wyboru co najmniej dwóch poziomów jasności świecenia;
  • Światło o dużym współczynniku naturalności odzwierciedlenia kolorów i barw;
  • Nie przegrzewanie się;
  • Długa żywotność i wytrzymałość.

Lampa led okrągła na baterie – zamocuj w strategicznych miejscach domu

Doskonałym i praktycznym pomysłem jest wykorzystanie lampki led na ścianę na baterię w dziecinnym pokoju. Nierzadko nasze maluchy boją się całkowitej ciemności, lepiej i spokojniej zasypiają ze niewielką strugą światła w pokoju. Taka rolę mogą pełnić lampki ledowe na baterie. Wystarczy przylepić je do ściany lub mebla, tuż obok łóżeczka dziecka, aby dziecko poczuło się bezpiecznie. Nam również jako rodzicom łatwiej będzie kontrolować spokojny sen naszego dziecka w nocy.

Oświetlenie led na baterię z czujnikami

Dodatkowo możemy wybrać oprawę led na baterię z czujnikiem ruchu czy zmierzchu. W tym przypadku oprawa włącza/wyłącza się za pośrednictwem czujnika lub przez manualny włącznik. Czujnik zmierzchu również można aktywować albo dezaktywować – w zależności od indywidualnych potrzeb.