Oświetlenie podłogowe LED
Oświetlenie podłogowe LED to bardzo ważny element projektowania oświetlenia w mieszkaniu czy w domu. To właśnie oświetlenie podłogowe LED daje możliwości dekoracyjne, wizualne, ale także użytkowe. Oświetlenie podłogowe LED dotyczy w głównej mierze przedpokoi, korytarzy: stosujemy je wszędzie tam gdzie za pomocą oświetlenia LED możemy wyznaczyć ciągi komunikacyjne. Dzięki takiemu oświetleniu możemy sprawić, że nasz dom będzie komfortowy, przyjazny i bezpieczny dla użytkowników. Zastosowane natomiast np. w salonie nada mu nowoczesnego designu.
Rola oświetlenia podłogowego LED
Oświetlenie podłogowe LED w dużej mierze dotyczy także strefy schodowej, która odgrywa istotną rolę w domu. Powinna być dobrze doświetlona o każdej porze dnia, aby zapewnić bezpieczne przemieszczanie się, nawet po zmroku.
Oświetlenie podłogowe LED to głównie oprawy umieszczane tuż nad listwą przypodłogową, albo tzw. oprawy schodowe. Występują one w różnych wariacjach, w różnej kolorystyce, tak aby łatwo dopasować je do całości aranżacji wnętrza.
Oświetlenie podłogowe LED to również bardzo popularne i łatwe w instalacji taśmy LED, które znajdują szerokie zastosowanie dekoracyjne i funkcjonalne. Rekomendujemy zastosowanie taśm umieszczonych w specjalnych profilach LED. Są to profile wpuszczane w listwę przypodłogową, które doskonale sprawdzają się jako oświetlenie podłogowe - uzupełnienie do głównego oświetlenia. Wykonany z aluminium profil do oświetlenia podłogowego LED to także designerski efekt świetlny.
Dlaczego warto postawić na oświetlenie podłogowe LED
Oświetlenie podłogowe LED to znacząca energooszczędność, przede wszystkim z uwagi na fakt, iż jest to najnowocześniejsza z dostępnych technologii świetlnych. Oświetlenie LED to długa żywotność w świeceniu, nie przegrzewanie się źródła światła, brak efektu migotania, szybkość osiągnięcia pełnej mocy po zaświeceniu, wytrzymałość na intensywność włączania i wyłączenia, a także dobrej jakości światło.
Oświetlenie podłogowe LED dodatkowo pozwala zaoszczędzić zużycie energii elektrycznej, dzięki zmniejszeniu użytkowania oświetlenia centralnego, zawsze wtedy, gdy nie jest ono konieczne.
Bardzo nowoczesnym podejściem do kwestii domowego oświetlenia jest dobór kontrolerów sterujących oświetleniem podłogowym LED. Możemy wybrać np. oświetlenie podłogowe led z opcją ściemniania/rozjaśniania. Wówczas z odpowiednio dobranym sterownikiem możemy kompleksowo zarządzać stopniem natężenia światła, jego barwą temperaturową itp. Oświetlenie podłogowe LED może być zarządzane przez kontroler drogą radiową (dedykowany pilot mobilny czy panel naścienny sterujący) albo za pośrednictwem sieci WiFi (każde mobilne urządzenie typu smartfon czy tablet). Bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku oświetlenia podłogowego są także czujniki ruchu, reagujące na obiekt w polu detekcji.