Taśmy ledowe na baterie

Taśmy ledowe na baterie, to bardzo ciekawe rozwiązanie przykładowo w przypadku doświetlenia szafek czy luster. Jest to opcja dla osób, które nie planują remontu i kucia ścian, bo jak wiemy tak się dzieje jeśli chcemy gdzieś doprowadzić elektryczność. Tu wystarczy łatwa w montażu taśma z pilotem.

W jakich wnętrzach taśmy LED na baterie sprawdzą się najlepiej

Zacznijmy od tego, że taśmy na baterię kupisz zazwyczaj o długości 1 m, więc jeśli potrzebujesz zamontować ją na dłuższej powierzchni będziesz potrzebował kupić kilka sztuk. Optymalną opcją jest łączenie dwóch sztuk. Wnętrza szafek kuchennych i półek w szafach to miejsca gdzie tego typu oświetlenie sprawdzi się rewelacyjnie. Taka opcja oświetlenia pomoże doświetlić również blaty robocze w mniejszych kuchniach. Diody dają jasność o zasięgu do 5 metrów. Jak widać jest to spora odległość, która dopełni równo rozproszonego światła. Diody na taśmach są równo rozlokowane, to dzięki temu promień i ilość światła będą równe.

Twoja garderoba podziękuje Ci za czystą barwę, która będzie oddawać naturalne kolory, a nie przekłamywać. Diody dają neutralna barwę światła idącą bardziej ku chłodnym tonom. Światło takie jest bardzo czyste, a nasz wzrok widzi w nim dokładnie wszystkie szczegóły.

Sensor ruchu i pilot w taśmach led na baterie

Pilot podłącza się do taśmy i to z baterii w jego wnętrzu pobierana jest moc do świecenia. Piloty zawarte w zestawach z taśmami mogą być różne, od małych po te nieco większe.

Sensor ruchu to coś co będzie czuwać nad poborem prądu. Jest to super opcja - zero zbędnych włączników! Otwierając szafkę czy szufladę światło zapali się same i również samo zgaśnie.

Montaż taśmy LED na baterię

Taśmy te posiadają pasek kleju. Wybierasz więc powierzchnię gdzie będziesz montować diody. Dla dokładności zaznacz punkt początkowy i końcowy ołówkiem lub kredą. Następnie przyklej taśmę tam gdzie chcesz aby się znajdowała. Miej na uwadze, że powinieneś taśmę przyczepić tak, by móc wygodnie wymienić baterie.

Jeżeli będziesz chciał zrezygnować i odkleisz taśmę to klej łatwo powinien się usunąć. Jedyne o czym pamiętaj to to, by odrywać ją powoli. Dzięki temu oderwiesz taśmę z całym klejem i będziesz miał kontrolę nad tym czy nie odrywasz na przykład farby ze ściany.

Tryby pracy

Najbardziej użytecznym trybem w taśmach na baterie jest opcja czujniku ruchu, to właśnie ona doświetli nam szafki kuchenne, łazienkowe i garderobę.Często dostępna jest również możliwość światła ciągłego, które to Ty sam włączasz, co można indywidualnie ustawić, lecz przy małych długościach taśm preferowany jest pierwszy tryb.

Czas świecenia taśm po ich uruchomieniu

Tu jest różnie. Część taśm na rynku ma zaprogramowany czas gaśnięcia. Zazwyczaj jest to 30 sekund. Jeżeli zależy Tobie na przykład na taśmie, którą możesz programować to oczywiście i takie można wybrać. Tu zazwyczaj są trzy czasy do wyboru: standardowo 30 s i np. 130 lub 380 sekund. Przy czasie do wyboru będziesz mógł dopasować go do swoich potrzeb. Krótkiego czasu użyjesz np. przy szafkach kuchennych, a dłuższego w szafie przy szukaniu ubrań.

Czy warto kupić i zamontować taśmy ledowe na baterię?

W zależności od indywidualnych oczekiwań, gdyż taśmy ledowe na baterie zastosowane w miejscach, gdzie będą często używane, niestety okażą się mniej praktyczne ze względu na konieczność regularnej wymiany baterii. Ponadto element sterujący, wraz z miejscem na montaż baterii cechuje się także pewnymi rozmiarami, co również zabiera przestrzeń i może wyglądać nieco mniej designersko. Korzyścią jest natomiast łatwy i szybki montaż, bez potrzeby wiercenia i zmian w instalacji elektrycznej.

W naszym sklepie dostępne są: taśmy LED, taśmy LED z pilotem, taśmy led usb, taśmy led z czujnikiem ruchu, taśmy led z zasilaczem