Profil LED pod prysznic (wodoodporny) – duże możliwości świetlne dla aranżacji w łazience

Profil LED pod prysznic to sposób na świetlną i dekoracyjną iluminację pod prysznicem, a także w całej przestrzeni łazienkowej. Jest to profil, który służy umieszczeniu i zabezpieczeniu taśmy LED w aluminiowej obudowie, wraz z osłonką transparentną bądź mleczną. Dodatkowo taki profil LED wyśmienicie rozprowadza światło diod LED, tworząc jednolitą linię świetlną. Linie świetlne możemy poprowadzić w kabinie prysznicowej od podłogi po sam sufit, tworząc przytulną i nowoczesną przestrzeń prysznicową.

Cechy profilu LED pod prysznic (wodoodpornego)

Profil LED pod prysznic cechuje się wodoszczelnością na poziomie IP67. Jest przystosowany do użytku w strefach wilgotnych i narażonych na bezpośrednie zalanie wodą - jak omawiany prysznic. Profil LED można umiejscowić pomiędzy płytkami glazury, terakoty czy gresu. Wówczas tworzy się efekt podświetlonej fugi. Maskuje diody i chroni je przez wszelkimi zniszczeniami, zwiększając ich żywotność.

Wodoszczelność profilu pod prysznic uzyskuje się przy pomocy silikonu. Osłonka profilu nie jest montowana na wcisk, tylko odpowiednio uszczelniana silikonem sanitarnym. Silikon nanosi się na wskazane miejsca i dociska się osłonkę, tak aby nadmiar silikonu wypłynął na górę osłonki. Następnie usuwa się go dla idealnego efektu wizualnego. W ten sposób profil led pod prysznic uzyskuje wytrzymałość mechaniczną i wodoszczelność.

Źródło: lovehomedesign

 

Dodatkowe zastosowanie ledowego profilu pod prysznic:

Wykorzystanie profilu LED dedykowanego pod prysznic jest zdecydowanie szersze. Taka oprawa LED dla taśm może służyć jako:

• podświetlenie fug w podłodze,

• oświetlenie między fugami na ścianach,

• oświetlenie łazienki i kuchni,

• oświetlenie wanny lub prysznica,

• oświetlenie tarasów i balkonów,

• oświetlenie awaryjne, ewakuacyjne,

• linie światła LED na podłodze.

 

Zobacz także: