Jak podłączyć ledy pod włącznik światła?

Taśmy led dają nam wiele możliwości stworzenia imponującej iluminacji świetlnej. Dodatkowo ich zaletą jest nieskomplikowany montaż, na który pokusić mogą się także amatorzy w kwestiach instalacji oświetlenia. Każdorazowo przy montażu ledów oraz włącznika światła kieruj się instrukcją producenta, która z pewnością zawiera opis wszystkich niezbędnych kroków do wykonania oraz wspomagające schematy i rysunki podłączeń.

Doskonałym i funkcjonalnym rozwiązaniem jest podłączenie ledów pod włącznik światła. Zdecydowanie włącznik bezdotykowy dedykowany do taśmy led jest bardzo kuszącym i nowoczesnym rozwiązaniem.

Jakie możliwości daje nam włącznik bezdotykowy do ledów?

Dzięki takiemu włącznikowi możemy bezdotykowo załączyć i wyłączyć oświetlenie z taśm ledowych, a także dokonać regulacji świecenia, czyli rozjaśniania/ściemniania. Całość działania opiera się na zwykłym ruchu ręką w okolicach włącznika, co uruchamia taśmę led. Jest to bardzo nowoczesne i inteligentne oświetlenie, oparte o czujnik ruchu.

Jak podłączyć ledy pod taki włącznik światła bezdotykowego? Jakie są kolejne kroki?

Zazwyczaj na samym włączniku do światła znajduje się odpowiednie oznaczenie złącza (np.: z napisem LED). To właśnie w tym miejscu należy przylutować wprowadzenie do taśmy led. Kolejnym krokiem jest przylutowanie przewodów - odpowiednio dobranego pod taśmę led - zasilacza (np.: zasilacz 12 V lub zasilacz 24 V). Miejsce przylutowania przewodów zasilacza jest również odpowiednio oznakowane na włączniku światła. Ostatnim krokiem jest już same zamontowanie włącznika do światła w miejscu jego pożądanej lokalizacji.

W przypadku przyłączenia standardowej taśmy led do tradycyjnego włącznika, należy poprowadzić każdorazowo przewody od zasilacza do przełącznika. Taśma led musi być z kolei połączona z samym zasilaczem. Nigdy nie łączymy bezpośrednio taśmy led z włącznikiem do światła. Sam przełącznik można tez umiejscowić w profilu aluminiowym. Dodatkowo podczas montażu przełącznik nie może być podłączony do źródła prądu.

Sprawdź także: