Gzyms led – nowoczesna dekoracja domu z aurą luksusu

Wielu z nas poszukuje ciekawych sposobów na dekorację wnętrza. Światło to element, który mocno do nas przemawia. Okazuje się bowiem, że pełni nie tylko funkcjonalną rolę, ale także dekoracyjną. Coraz chętniej sięgamy po oświetlenie led, które daje nam wiele możliwości aranżacyjnych, a przy tym jest energooszczędne i użytkowe.

Obecnie w modzie są wystroje wnętrz łączące klasykę i elegancję z nowoczesnością i minimalizmem. To właśnie dla takich wnętrz profesjonalni designerzy dedykują elementy sztukateryjne na ścianach czy suficie. W taki klimat wpisuje się doskonale omawiany gzyms led. Jest to nic innego jak listwa sztukateryjna lub listwa o minimalistycznej konstrukcji, umiejscawiana tuż nad sufitem. W odpowiednio zaprojektowanym schowku umieszcza się listwę oświetleniową led. To wyśmienite połączenie ducha klasyki z nowoczesną modą w aranżacji wnętrz.

Jakie „plusy” niesie gzyms ledowy dla naszej aranżacji wnętrza?

Gzyms w wersji led stworzy piękną dekorację w pomieszczeniu. Dodatkowo zyskujemy kolejne źródło światła, które doświetli wnętrze, a także stworzy intymny, niepowtarzalny klimat.

Gzymsy z aurą światła nadają wnętrzu ekskluzywnego charakteru

Światło z gzymsu co do zasady jest subtelne i odpowiednio rozproszone w górnej części pomieszczenia, tuż przed sufitem, co nie powoduje zmęczenia dla oczu, a wręcz przeciwnie tworzy przyjemny klimat dla odpoczynku.

Z czego wykonany jest ledowy gzyms?

Najczęściej jest to lekki styropian, powlekany odpowiednio tynkiem sztukatorskim. Jest to materiał wytrzymały, odporny na mikropęknięcia. Montaż gzymsu ledowego jest stosunkowo prosta, co jest jego dużym atutem.

Zobacz również inne artykuły: