Jak zrobić swój własny kolor na ledach?

Kupując taśmę led RGB lub RGBW masz możliwość zmiany kolorów świecenia, zgodnie z własnymi preferencjami. Potrzebna jest do tego odpowiednia taśma, dedykowany sterownik, zasilacz oraz pilot zdalnego sterowania. To właśnie z użyciem pilota jesteś w stanie zmieniać kolory świecenia, ale nie tylko na te dostępne na pilocie, ale także możesz tworzyć i zapisywać własne.

Pamiętajmy, że ledy RGB działają w oparciu o 3 diody: czerwoną (red), zieloną (green) i niebieską (blue). To właśnie z tych diod tworzą się kolejne kolory, dobierając odpowiednie proporcje tych trzech bazowych kolorów.

Czy stworzenie własnego koloru na ledach jest trudne? Jakie kroki należy zrobić?

Jest to naprawdę łatwy proces, który dodatkowo najcześciej jest dokładnie opisany w instrukcji do pilota led. Tam opisana jest funkcjonalność każdego z przycisków.

Do tworzenia własnego koloru na ledach zazwyczaj służy nam kolorowy przycisk w kształcie koła umieszczony na pilocie. Kolor odzwierciedla barwy tęczy, z której palety można wybierać, tworzyć własny odcień. W starszej generacji pilotach, występują pojedyncze przyciski w danym kolorze.

Zobacz również inne wpisy oraz produkty: