Czy ledy mogą świecić całą noc? Czy jest to w pełni bezpieczne?

Oświetlenie ledowe to najnowocześniejsza z dostępnych technologii oświetleniowych. Wiele aspektów przemawia za korzystaniem z niej, a zwłaszcza wysoki poziom energooszczędności i niski poziom strat cieplnych. Konstrukcja ledowych źródeł światła jest odmienna od klasycznych żarówek, co powoduje, że są mniej podatne na awarie oraz nie ulegają przepaleniu się. Dzięki temu mogą bezpiecznie świecić się nawet całą noc w danym pomieszczeniu. Jest to możliwe głównie ze względu na zredukowaną emisję ciepła i tym samym bezpieczeństwo dla domu. Są również ekologiczne i bezpieczne dla otoczenia, nie wytwarzają żadnych negatywnych czynników.

Każdorazowo postawmy oczywiście na modele wysokiej jakości, sprawdzonych producentów, co jest gwarancją ich długiej żywotności. Niektórzy producenci wypuszczają na rynek produkty odznaczające się możliwością bezawaryjnego, nieprzerwanego świecenia nawet przez czas 50.000 do 100.000 godzin.

Ledy nocą – dlaczego warto w to zainwestować?

Z uwagi na to, że taśmy mogą być włączone przez całą noc, warto je wykorzystać jako tzw. światło nocne. Znajdą one zastosowanie np.: do nocnego doświetlenia strefy schodowej w domu, drogi do łazienki, newralgicznych ciągów komunikacyjnych czy pokoju dziecięcego. Polecamy ledy dające delikatne, subtelne światło o ciepłej barwie (około 2700-3000K).

Przeczytaj także inne wpisy oraz produkty: